pondělí 28. září 2015

RC || Percy Jackson - Moře nestvůr
Percy Jackson – Moře nestvůrNázev: Percy Jackson - Moře nesvůr
Originál: Sea of Monsters
Autor: Rick Riodran
Přeložil: Dana Chodilová
Díl: 2.
Série: Percy Jackson a Olympané
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2010 (originál 2007)
Žánr: fantasy, dobrodružný
Počet stran: 304
Hodnocení obálky: 6/10

Obsahuje možné spoilery k prvnímu dílu.

Anotace:
Mytologické bytosti ožívají... Krvelačné nestvůry se bouří... Bohové z Olympu kladou další úkoly... "Po klidném školním roce se na mně valí další problémy. Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu. Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení... Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí... Jdeš do toho s námi?"
(z fragment.cz)

Děj:
Po posledních prázdninách Percy prožil klidný školní rok. Ale nyní se objevují další problémy! Grover je v potížích, lidožraví obři navštíví hodinu tělocviku a Táboru Polokrevných hrozí zánik. Percy nemůže jen tak sedět se založenýma rukama a čekat, co bude!

Názor:
Druhý díl jsem vždycky nevím proč považovala za trochu slabší než jedničku. Po re-readingu ovšem měním názor. Kniha je stejně úžasná jako ostatní díly, akce nikdy není málo. Pronikáme do dalších tajů řecké mytologie, putujeme záhadným Mořem nestvůr, za záchranou Grovera i Tábora Polokrevných.
Setkáváme se tu se starými známými - Percym a Annabeth, dále třeba Clarisse a Groverem, Lukem a bandou olympských bohů. Přibyde však i nová postava, Tyson. Percyho kamarád, ale také... no, nebudeme spoilerovat. (Nebo jo: kyklop a Percyho nevlastní bratr, hehe).
Tak jo. A já nevím, co říct, protože všechno už bylo řečeno u recenze prvního dílu. Sakra, právě jsem přišla na to, že nesnáším psaní recenzí na knihy, kterým snad není co vytknout.
Abych to nějak obkecala - můj názor se od prvního dílu nezměnil. Percy Jackson je prostě série, kterou by si každý měl přečíst. Humoru i akce je přehršel, nikdy se nebudeme nudit. Postavy jsou milé a realistické a Rickův čtivý vypravěčský styl vás vtáhne do děje. Není si na co stěžovat.
Aneb - hluboce se omlouvám, za takovou nanorecenzi, ale k Moři nestvůr po dopsání recenze na Zloděje blesku není moc co říct a nechci se furt opakovat. Ale slibuju, že vám to u trojky vynahradím!


Hodnocení:
97%
Moriko Enithrielle

Ukázka: není k dispozici
Autor:
Rick RiordanRick Riordan se narodil r. 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije v San Antoniu se svou manželkou a dvěma syny.
(z databazeknih.cz)

Odkazy:
Recenze 1. / 3. / 4. / 5. dílu

Zdroje obrázků:
obálka - fragment.cz
autorova fotografie - databázeknih.cz
ostatní obrázky v textu - google

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství FRAGMENT. Omlouvám se za zpoždění.
Knihu lze zakoupit ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Nezapomeňte nám napsat, jak se vám článek líbil a nechat odkaz na svůj blog :)